Füge Ecet Készítése – Füge Chutney Kakukkfűvel És Modenai Balzsamecettel - Konyhaparádé

A füge az egyik kedvenc gyümölcsöm, főleg ez a gyönyörű lila fajta amit a helyi farmer marketen találtam. Rögtön tudtam mi fog készülni belőlük… füge chutney … Még annak idején a Goring (The Goring) hotelben tanultam ezt a receptet. Az a hely volt a HELY ahol igazából elkezdődőtt chef karrierem. Két év alatt rengeteget fejlődtem, tanultam köztük ezt a szuper "royal" receptet is. Remélem nem veszik nagyon zokon ha most megosztom veletek… Recept a füge chutneyhoz: 16db lila füge 3 db kisebb lila hagyma egy ujjnyi gyömbér hámozva és lereszelve 6 púpozott ek teljes értékű nádcukor ( barna vagy normál kristàly cukorral is helyettesítő) 4-5 kakukkfű ág 250ml modenai balzsam ecet 1-2 fahéj rúd csipet só A fügét kisebb darabokra, a hagymát apróra vágom és egy vastag falú lábasba teszem őket. Hozzá adom az összes többi alapanyagot és alacsony hőfokon főzöm kb két óra hosszát vagy addig amíg a lé teljesen besűrűsödik. Nem szabad gyorsan főzni, épp hogy csak picit forrjon. Időközben 1-2-szer megkeverem, vigyázva, hogy ne törjem nagyon a gyümölcsöt.

Katalin konyhája: Fügés csatni

A lényeg ne keverjük meg addig a szilvalekvárnak valót, mert másképp aztán állandóan kevernünk kell! Szépen elpárolgót a nagyja nedvesség a szilvalekvárból. Hamarosan pár perc múlva elkezdhessük keverni a lekvárt. A szilvalekvárt addig főzzük, míg levéből egy része el nem párolog. Ezt úgy lehet megállapítani, hogy a fakanalat belenyomjuk félig a lekvárba, de nem keverjük és elkevert tejföl sűrűségű állagot kell kapnunk. Addig még a lekvár még nem elég sűrű, van időnk előkészíteni az asztalra egy kör alakú fém tálcát, egy fém merőkanalat, befőttes üvegeket és a hozzátartozó fém befőttesüveg fedeleket. Eztán keverjük folyamatosan, körülbelül fél órán keresztül. Még mielőtt megkevernénk, készítsünk az asztalra a befőttesüvegeket és egy nagyobb fém tálcát. A befőttesüvegek a megtöltésre várakoznak. Az elkészült szilvalekvárt levettük a tűzhelyről, hamarosan üvegekbe töltjük. A félórán keresztül folyamatosan kevertük a szilvalekvárt, majd a gázról levéve elkezdődhet a befőttesüvegek megtöltése.

Régen szinte mindenhol házilag készült az ecet, és szinte mindenféle gyümölcsöt felhasználtak ehhez, de leginkább a vadalmát és a vadkörtét. Voltak olyan települések is melyek ecetkészítésre specializálódtak, házaló ecetárusaik árulták a különféle eceteket. Aztán a nagyüzemi ecetgyártás kiszorította a házit. Pedig nagyon finomak a házilag készített ecetek, és még annál is finomabbak a házi vadgyümölcs-ecetek. Már nem először írom, hogy ezek aromásabbak a termesztett gyümölcsöknél, szerintem. Készítettem is bőven, többfélét. Hígítva, italként is lehet őket inni, annyira finomak, és valószínűleg fogom is így fogyasztani többségüket, mert a citromléhez hasonlóan egészségesek. Persze salátákhoz és más ételek savanyításához is jók lesznek. Készítésük egyszerű, csak gyümölcs, cukor (vagy méz vagy elhagyható, különösen, ha magas cukortartalmú a gyümölcs), víz, meleg idő és némi, napi kevergetés mellett, várakozás kell hozzá. A gyümölcsöket apróra vágva, a puhábbakat kissé megtörve, jó félig töltöttem egy-egy befőttes üveget.

  • Ez update startup instructions
  • Füge ecet készítése laptopon
  • Fogadó-vendégház Budapest - Telefonkönyv
  • A balzsamecet titkai: hogyan készül és mire használd? | Mindmegette.hu
  • Vodafone feltöltőkártyás tarifacsomag váltás
  • Inhomogén echoszegény pajzsmirigy
  • 856 egyszerű és finom balzsamecet recept - Cookpad receptek
  • Pókember nincs haza út teljes film magyarul videa
  • Betegápoló irgalmas rend
  • Laminált padló végzáró profil facebook
  • Nádasdy ádám párja
  • Mikor húzták utoljára
füge ecet készítése számítógépen

Füge - Fügés mozzarellás cikóriasaláta - 3x3

Elkészítése: Az összes gyümölcsöt, zöldséget összedaraboltam, és az ecet kivételével a többi hozzávalóval elkezdtem főzni. Az ecetet csak kicsit később adtam hozzá, közben többször kóstoltam, hogy kell-e még valamelyik fűszerből, ízesítőből adni hozzá. Ha nagyon sűrű lenne, főzés közben kevés vizet adhatunk hozzá, hogy ne égjen le. Amikor minden megpuhult, el is készült. Fogyaszthatjuk így frissen, de üvegekbe töltve, télire is eltehetjük. Ekkor a tetejére késhegynyi szalicilt tegyünk, és száraz dunsztba téve hagyjuk kihűlni. Elkezdjük főzni

A balzsamecet az olaszországi Modena városához és a szomszédos Reggio Emiliához kötődik. Ehhez a fajta ecethez a szőlőt – hagyományosan egy fehér fajtát, a Trebbianót – kézzel szüretelik, és a lehető legkésőbb, hogy édes legyen. A mustot sűrűre forralják, majd fahordókba töltik. Elsőnek kétszáz literesbe, majd az érlelési folyamat során – ami legalább 12 év (! ) – egyre kisebbe, az utolsó legfeljebb húsz literes lehet. Hogy megkaphassa a hagyományos modenai balzsamecet nevet, egy zsűri bírálja el az elkészült művet, amit ezután egydecis üvegekbe töltenek. Egy ilyen fiola ára 100 euro körül van. Értéke – a veretes borokhoz és a hegedűkhöz hasonlóan – a korral együtt nő: forgalomban vannak 24, 48, sőt akár 100 éves balzsamecetek is. A hagyományos Aceto Balsamico tradizionale ízét meghatározza nemcsak a szőlőfajta, de a különböző fából készült hordók is, amelyekben legalább tizenkét évet eltölt. Ha a balzsamecet érése nagy részét tölgyfahordóban töltötte, erős az aromája. A gesztenye intenzív, a cseresznyefa édeskés, a boróka pedig fűszeres ízt ad.

A füge a vágykeltő ételek egyike, a vörös cikória szimbolikus, így különösen remek alapanyagok egy Valentin napi menübe. Leginkább (igazi) pezsgő passzol mellé italként. A füge, mozzarella és cikória saláta kandírozott kesudióval egy tuti szuper recept, érdemes kipróbálni. Partikon is tálalhatjuk, különösen jól mutat egy büféasztalon. Forrás:

Wednesday, 22 June 2022