Szilágyi Áron Olimpiai Bajnok

Decsi Tamás és Szatmári András már a 16 között találkozhatott volna, győztesük a nyolc között Szilágyi Áronnal vívhatott volna. Hogy aztán a 32-es táblán Decsi kikapjon a nála esélyesebb német Max Hartungtól, a legutóbbi, budapesti vébén ezüstérmes Szatmári András pedig meglepetésre az iráni Ali Pakdamantól is. Pedig őt titkon a végső győzelemre sem tartottam esélytelennek, még ha úgy is alakult, hogy a döntőig vezető úton Szilágyival és az őt a budapesti vébén legyőző dél-koreai Oh Szangkukkal is meg kellett volna vívnia. Apropó, Oh. A szintén nagy esélyes koreai végül nem jutott elődöntőbe, Szilágyi így elkerülhette tán legnagyobb riválisát. A grúz (georgiai) Sandro Bazadze győzte le. Ő az idei világkupaszezonban élete formájában vívott, és most az olimpián már a nyolcba kerüléssel is élete eddigi legjobb eredményét érte el, hát még Oh legyőzésével. A másik ágon kevesebb meglepetés volt, a legnagyobb talán a német színekben versenyző Szabó Mátyás győzelme volt a 32 között a koreai Gu Bongillal szemben.

Szilágyi Áron háromszoros olimpiai bajnok - Legfrissebb hírek, információk és összefoglalók minden percben

A 31 éves, immár háromszoros olimpiai bajnok versenyző a magyar vívósport 38. ötkarikás aranyérmét, egyben a tokiói magyar küldöttség első dobogós helyét szerezte meg. Eredmények: a 32 között: Szilágyi Áron-José Quintero (venezuelai) 15-7 Max Hartung (német)-Decsi Tamás 15-8 Ali Pakdaman (iráni)-Szatmári András 15-12 a 16 között: Szilágyi-Mojtaba Abedini (iráni) 15-7 negyeddöntő: Szilágyi-Pakdaman 15-6 Sandro Bazadze (georgiai)-Oh Szang Uk (dél-koreai) 15-13 Kim Jung Hvan (dél-koreai)-Kamil Ibragimov (orosz) 15-14 Luigi Samele (olasz)-Enrico Berré (olasz) 15-10 elődöntő: Szilágyi-Bazadze 15-13 Samele-Kim 15-12 bronzmérkőzés: Kim-Bazadze 15-11 döntő: Szilágyi-Samele 15-7 A végeredmény: férfi kard, egyéni, olimpiai bajnok: SZILÁGYI ÁRON (MAGYARORSZÁG) 2. Luigi Samele (Olaszország) 3. Kim Jung Hvan (Koreai Köztársaság) …21. Szatmári András …29. Decsi Tamás

A második periódus vége felé a bíró sárgalappal figyelmeztette a reklamáló iránit, akinek amúgy igaza volt: egy olyan akciót ítélt szerintem is tévesen együttesnek, amit fordított helyzetben - helyesen - rendre megadott Szilágyinak. Nem volt jelentősége, tényleg ez volt az egyetlen alkalom, amikor Szilágyi rosszul fogott tempót, amúgy rendre remekül, akár első, akár második szándékból indította akcióját. Bazadze ellen megizzadt Az elődöntő aztán nagyon szorosra sikerült. A grúz (georgiai) Bazadze kihasználta Szilágyi második szándékúságát, és gyorsan elhúzott három találattal. Szilágyi változtatott, három védés-visszavágással egyenlített, majd fokozatosan átvette az irányítást, és az első periódus végén 8:5-re vezetett is. Bazadze azonban bizonyította, hogy nem véletlenül jutott elődöntőbe, három gyors találattal egyenlített. Szilágyi se pánikolt, visszavette a vezetést, majd egy kissé vitatható találattal két tusra növelte az előnyét - a zsűri kissé tán szigorúan úgy ítélte meg, hogy Bazadze túlzottan is visszaemelte a pengéjét, így szilágyi átvehette a támadást.

Nincs kategória | 2016. 06. 11. 13:34 Név Szilágyi Áron Születési idő/hely 1990. 01. 14., Budapest Magasság (cm)/testsúly (kg) 180/80 Anyaegyesület/Jelenlegi klubja Vasas SC Nevelőedző/edző Gerevich György/Decsi András Legjobb eredményei olimpiai 1. egyéniben (2012), vb-1. csapatban (2007), Eb-1. egyéniben (2015) Cél minél jobban szeretne vívni és teljesíteni az olimpián Hobbi squash, csocsó Versenyszám kard egyéni Idegennyelv-ismeret angol Olimpiai részvétel Peking (egyéni 15. ), London (egyéni 1. ) A vívás előtt több sportágba belekóstolt, például atlétikába, tollaslabdába, tornába, valamint teniszbe is. A 2012-es londoni olimpián övé lett a Magyar Csapat első aranyérme. Rio lesz a harmadik olimpiája, pástra lépne Tokióban és a 2024-es játékokon is. Tagja a Nemzetközi Vívószövetség sportolói bizottságának. Példaképe Gerevich Aladár olimpiai bajnok vívó. A Károli Gáspár Református Egyetemen pszichológiát hallgatott. SYNLAB AKADÉMIA EDZŐKÉPZÉS Olimpiai érmeink A magyar sportolók által eddig nyert arany, ezüst és bronzérmek száma: 184 158 183 Antidopping

Sorozatban harmadik olimpiáján is bejutott a döntőbe a kardvívó Szilágyi Áron, miután 15:13-ra legyőzte a grúz Szandro Bazadzét. A fináléban az olasz Luigi Samelét könnyed vívással, 15:7-re múlta felül, így harmadszor is aranyérmes, ami ebben a versenyszámban korábban még senkinek sem sikerült. Az elődöntőt kissé álmosan kezdte Szilágyi, a döntő elején azonban maximálisan koncentrált, s mire Samele felocsúdott, már 3:0 volt az állás a magyar klasszis javára, sőt 7:1-re elhúzott, ám ezután sorozatban négyszer az olasz talált. Kellett egy idegnyugtató tus, hogy Szilágyi fújhasson egyet. Már csak azért sem lehetett elkönyvelni ekkor Szilágyi újabb címvédését, mert az olasz az elődöntőben 12:6-ról fordított. A pihenő azonban jót tett, az újrakezdés után megint négy magyar tus következett, s bár ezt követően kétszer Samele is eredményes volt, ezt követően újra Szilágyi pillanatai következtek, aki egész egyszerűen ellenállhatatlan volt, mondhatni, leiskolázta egyre inkább reményét vesztő ellenfelét.

Az eredményhirdetésre Vangelis híres zenéjére, a Tűzszekerek című film betétdalának dallamaira vonultak be a dobogósok az ExCeL központ vívócsarnokának közepére. A harmadik helyezett orosz Nyikolaj Kovaljov és a második olasz Diego Occhiuzzi köszöntése után a bajnok, Szilágyi Áron ugrott a dobogó tetejére, a csarnok közönsége - leginkább persze annak magyar része - eksztázisban ünnepelte, ő pedig mosolyogva integetett körbe. Ezután - a 2012-es játékokon először - felcsendült a Himnusz, amelyet a 22 éves magyar sportoló megpróbált végigénekelni, bár nem volt könnyű dolga, mert egy kissé gyorsított változat hangzott el. A ceremónia után, a pástról lejövet többek között Szabó Bence és Borkai Zsolt, a MOB elnöke várta Szilágyit, akit feldobáltak a levegőbe. (Forrás:MTI)

Szilágyi Áron megvédte olimpiai bajnoki címét | M4 Sport

Egyéniben a mostani sikert megelőzően legutóbb, 1992-ben Szabó Bence, a Magyar Olimpiai Bizottság jelenlegi sportigazgatója tudott győzni. Az előző két londoni olimpián is magyar vívóé volt a kardvívás aranyérme: 1908-ban Fuchs Jenő, 1948-ban pedig a legendás Gerevich Aladár győzött. Az eredményhirdetésre Vangelis híres zenéjére, a Tűzszekerek című film betétdalának dallamaira vonultak be a dobogósok az ExCeL központ vívócsarnokának közepére. A harmadik helyezett orosz Nyikolaj Kovaljov és a második olasz Diego Occhiuzzi köszöntése után a bajnok, Szilágyi Áron ugrott a dobogó tetejére, a csarnok közönsége – leginkább persze annak magyar része – eksztázisban ünnepelte, ő pedig mosolyogva integetett körbe. Ezután – a 2012-es játékokon először – felcsendült a Himnusz, amelyet a 22 éves magyar sportoló megpróbált végigénekelni, bár nem volt könnyű dolga, mert egy kissé gyorsított változat hangzott el. A ceremónia után, a pástról lejövet többek között Szabó Bence és Borkai Zsolt, a MOB elnöke várta Szilágyit, akit feldobáltak a levegőbe.

Szilágyi Áron három tökéletes asszó után az elődöntőben némi bírói segítséggel győzött, hogy aztán a döntőben nagyon simán nyert Luigi Samele ellen. Iskolavívás volt, magabiztos kezdés után mindig volt válasza, amikor Samele változtatni próbált. Ezzel háromszoros egyéni olimpiai bajnok, ilyen se volt eddig. Kárpáti Rudolfnak és a francia Jean-François Lamournak csak két egymás utáni olimpián sikerült nyernie, utóbbi harmadjára csak bronzot szerzett. Szilágyi Áron fölényesen magabiztos vívással megszerezte harmadik egyéni olimpiai aranyérmét férfi kardvívásban. Ezzel történelmet írt, ez korábban még senkinek se sikerült, Jean-François Lamour és Kárpáti Rudolf két győzelemig jutott csak korábban. Szilágyi a döntőben az olasz Luigi Samelével vívott, magabiztosan nyert 15:7-re. Szilágyi az egész versenyen nagyon magabiztosan vívott, egyedül az elődöntőben kellett megizzadnia a grúz (georgiai Sandro Bazadze ellen, akivel szemben talán a bíró is segítette egy kicsit. Magyar ágnak indult, iráni lett belőle A sorsolás szeszélyei miatt a férfi kard egyéni verseny kezdete előtt úgy nézett ki, hogy a magyarok majd egymást búcsúztathatják sorban az elődöntőbe menet.

  • Index - Sport - Élje át újra Szilágyi Áron olimpiai bajnoki hajráját – videó!
  • Angelina Jolie Archívum - Humen Online
  • Szilágyi áron olimpiadi bajnok
  • „Szilágyi Áron, az Istentől áldott olimpiai bajnok” – Fabiny Tamás – 777

Négy évre rá Stockholmba már okleveles jogászként utazott, és megvédte címét, ráadásul Svédországban a dobogó másik két fokát is kibérelték a magyarok: a második helyen Békéssy Béla, a harmadikon pedig Mészáros Ervin végzett. Fuchs egyéni címei mellé a kardcsapattal is begyűjtött 1-1 aranyat 1908-ban és 1912-ben. A két olimpia között egy vívóversenyen összeszólalkozott válogatottbeli csapattársával, Gerde Oszkárral, a felek a nézeteltérést párbajjal rendezték, melynek következtében Fuchs könnyű sérülést szenvedett a homlokán. Ennek nyomát élete végéig viselte, a két párbajozót pedig négynapi államfogházra ítélte a bíróság. A stockholmi olimpia után felhagyott a versenyzéssel, aztán 1924-ben a párizsi játékokat megelőzően úgy döntött, visszatér, ám a nemzeti együttes vezetői feltételül szabták, hogy a válogató versenyeken bizonyítsa be, helye van a csapatban, később viszont az olimpiai indulók számát négy főben maximalizálták, melynek hatására Fuchs visszavonult a válogatottságtól. Négy évvel később újra nekirugaszkodott, hogy megpróbálja kiharcolni a részvételt az amszterdami olimpián, de versenyhiánya és erőnléti problémái miatt nem tudott megfelelően teljesíteni, így lemaradt a viadalról.

Akárcsak 2012-ben, Londonban és öt éve Rio de Janeiróban, a tokiói olimpián is Szilágyi Áron nyerte a férfi kardozók egyéni versenyét. A Vasas vívója egész nap bámulatos teljesítményt nyújtott, a helyi idő szerint esti döntőben pedig parádés vívással 15-7-re múlta felül az olasz Luigi Samelét. Szilágy Áronon kívül eddig négy nagyszerű elődjének – Fuchs Jenőnek, Kárpáti Rudolfnak, a szovjet Viktor Krovopuszkovnak és a francia Jean-Francois Lamournak – sikerült megvédenie a címét férfi kardban, de egyéniben a triplázás még senkinek nem jött össze. A 31 éves, immár háromszoros olimpiai bajnok versenyző a magyar vívósport 38. ötkarikás aranyérmét, egyben a tokiói magyar küldöttség első dobogós helyét szerezte. Elődöntő Szilágyi gyúrással és iskolázással hangolt az összecsapásra – amelyet Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke is a lelátóról tekintett meg -, Bazadze pedig rögtön az elején bizonyította, hogy nem volt véletlen az Oh elleni sikere, ugyanis gyorsan 3-0-ra, majd 4-1-re ellépett.

Wednesday, 22 June 2022